Хмельничани зіграли з вінничанами перший з двох матчів 11 туру Суперліги

«Серце Поділля» прибуло в Хмельницький на поєдинки звітного туру в статусі фаворитів. Вони випереджають хмельничан у турнірній таблиці, посідаючи третє місце, і вважаються одними з претендентів на боротьбу за чемпіонство. «Новатор», хоч і йде на четвертому місці, але, втративши ряд досвідчених гравців, намагається не вилетіти з першої четвірки.

Навряд чи після першого сету можна було спрогнозувати, що матч «Новатор» – «Серце Поділля» буде доволі напруженим, цікавим та емоційним. Адже у стартовій партії вінничани доволі впевнено здолали господарів майданчику, який вийшли на гру, по суті, не маючи в складі гравців з достатнім ігровим досвідом у Суперлізі. Куранов, Велецький, Павлюк, Гандзій, Янкович та Олексюк – таким складом почав грати хмельницький клуб. Найстарші – Гандзій та Янкович, яким по 23 роки. Утім вже по ходу сету на майданчик виходив 33-річний Андрій Перепадя та… помічник головного тренера Віталій Сосімович, якому 15 лютого виповниться 46 років.
Старт матчу для хмельницької молоді видався провальним. Хлопці старалися, але… «Серце Поділля» перемогло на досвіді. Рахунок у партії 16:25.

У другій партії можна було подібного розвитку подій. І, якби так і сталося, то, не виключено, що наставник «Новатор» Роман Ковальчук випустив би на майданчик пограти і 16-річного Олександра Долюка. Але другий сет кардинально вирізнявся від попереднього.
Вінничани ніяк не могли здобути відчутної переваги. Рахунок, протягом усієї партії, був майже завжди рівним. І такий перебіг подій, схоже, емоційно заважав гостям. Вони не раз помилялися, а хмельничани, які не збиралися здаватися без бою, відчайдушно «билися». Як підсумок, «Новатор» заробив сет-бол. Ось тільки реалізувати його не зміг. Почалася гра на більше-менше. За таких обставин ключовим став саме досвід гравців «Серця Поділля». Вінничани виграли партію з рахунком 30:28.

Третя партія стала також напруженою. Та в ній, на відміну від попередньої, постійно «на крок уперед» були саме господарі. Гості ж нервували. Під час одного з тайм-аутів, наставник «Серця Поділля» Валерій Копилов просив своїх гравців дещо розслабитися, бо вони виглядали дуже напружено,а це заважало їм грати в той волейбол, в який вони вміють. А тренер «Новатора» Роман Ковальчук пустив у бій ще одного досвідченого гравця – Максима Турика, який щонайменше двічі зміг подати такі подачі, які вінничанам прийняти було не під силу. У підсумку, хмельничани виграли партію 25:22.

Утім, у четвертому сеті «Новатору» не вдалося повторити свій успіх та перевести гру в п’яту партію. Хоча почали вони потужно. Хмельничани мали перевагу в чотири очки, але згодом від 11:7 нічого не залишилося. «Серце Поділля» не лише зрівняло рахунок (14:14), а й змогло згодом вийти вперед. Ну, а кінцівка сету… краще далася саме вінничанам – 21:25 і рахунок у матчі 1:3.