Хмельницька команда зіграла матч-відповідь 1/32 фіналу Кубка ЄКВ проти норвежців.

Вперше в історії Хмельниччини хмельницька команда зіграла в єврокубках з волейболу. І дебютний матч, після поразки в Норвегії від «Фьорде» з рахунком 3:0, провели в Городку, оскільки там єдиний спорткомплекс в області, який відповідає вимогам змагань.

«Новатору», щоб продовжити свої виступи в Кубку ЄКВ, необхідно було здобути одразу дві перемоги в Городку. Першу – в матчі-відповіді, другу – вже в «золотому сеті». Та нього слід було ще ж виграти гру…


Наставник хмельничан Роман Ковальчук дещо здивував суперника складом команди. Адже в Норвегії грала, здебільшого, хмельницька молодь. А на домашній матч «приберегли» основних гравців.

Зала спорткомплексу «Епіцентр» була заповнена. Прийшли не лише мешканці Городка, а й приїхали вболівальники з Хмельницького. Хтось дістався власним транспортом, а дехто автобусом, який організував клуб. Підтримка «Новатора» була пристойною. Потрібно було лише не підвести своїх вболівальників.

І початок матчу був за хмельничанами. Вони швидко пішли у відрив, що змусило наставника «Фьорде» взяти тайм-аут. Після якого норвежці перебудували свою гру й не лише вирівняли становище на майданчику, а повели в рахунку. Господарі майданчику почали частіше помилятися і срібному призеру Норвегії вдалося виграти перший сет з рахунком 25:21.

За регламентом, якби «Фьорде» виграв ще й другу партію, то навіть програвши матч з рахунком 3:2, отримав би путівку до 1/16 фіналу. Тому наступний сет став ще напруженішим та емоційнішим. Хмельничани, розуміючи, що опинилися на межі вильоту, інколи допускали дитячі помилки через хвилювання. Це відобразилося і в рахунку – «Новатор» програвав чотири очки. Та під завісу партії господарі, програючи 23:21, змогли не лише відігратися, а вийти вперед – 24:23. Ось тільки дотиснути норвежців не судилося – почали грати на «більше-менше». Затяжна партія, нерви, емоції… «Новатор» зміг переграти «Фьорде» 31:29.

Третя партія пройшла вже за іншим сценарієм. Дійшло до того, що норвежці вели в рахунку 17:10. Здавалося, що «Новатору» за таких обставин не вдасться відігратися. Та чотири помилки гравців «Фьорде» «повернули до гри» хмельничан. Вони поступово не лише відігралися, а вирвали перемогу 26:24.

Наставник “Новатора” не нервує і дає чіткі настанови під час гри

Четвертий сет став тріумфальним для господарів. Вони виграли 25:19, а разом із ним і сам матч з рахунком 3:1. Отож, це перша перемога хмельничан на євроарені.

Враховуючи той факт, що рахунок у серії став 1:1, долю путівки до 1/16 фіналу розіграли в «золотому сеті». Частина якого пройшла у рівній та напруженій боротьбі. А далі… норвежці змогли відірватися на 2-3 очки і не підпустити хмельничан до себе. Як наслідок, «Фьорде» виграв сет з рахунком 15:10, а разом із ним і «квиток» до наступного раунду Кубка ЄКВ.

Після виснажливого матчу хмельничани виглядали засмученими. Ще б пак, перед командою ставилося завдання вийти до наступного раунду. Але, як сказав після гри наставник «Новатора» Роман Ковальчук, його команді не вистачило лідера на майданчику.

Тепер хмельничани зосередяться на виступах у чемпіонаті України. Вже 18-19 листопада «Новатор» у Хмельницькому прийматиме харківську «Юридичну академію». Між іншим, ще один представник України в Кубку ЄКВ – львівський «Барком-Кажани», також вилетів із єврокубків, програвши швейцарській «Лозані».